Kongres Innowacyjnej Gospodarki KIG Kongres Innowacyjnej Gospodarki 2011
Relacja

Honorowy Patronat Prezydenta
Rzeczypospolitej Polskiej
Bronisława Komorowskiego

Prezydent.pl

Młodzi Innowaycjni


Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera - najświeższe informacje o Kongresie prosto do Twojej skrzynki!Goście Specjalni
alt

Janusz Liberkowski
Jest wysoce doświadczonym specjalistą w wielu dziedzinach inżynierii, nauki i rozwoju korporacji. Ma ponad 30-letnią praktykę w syntezowaniu idei, wykorzystywaniu możliwości, budowaniu działalności produkcyjnych oraz prowadzeniu z sukcesem przedsięwzięć i inicjatyw. Jest twórczym, innowacyjnym menadżerem i przedsiębiorcą. Na swoim koncie posiada okazały wachlarz produktów, które z dużym sukcesem zostały wprowadzone na rynek.
Posiada bogate doświadczenie we wszystkich cyklach rozwoju nowych produktów, od początkowych idei i badań wykonalności, do realizacji produktu.
Ukończył Politechnikę Gdańską w Instytucie Hydrotechniki w roku 1981. W okresie poprzedzającym emigrację do USA w 1984, założył i prowadził dwa przedsiębiorstwa z udziałem kapitału zagranicznego. W tym samym też czasie występuje z wnioskami o pierwsze dwa polskie patenty.
Od roku 1985 pracuje w wielu firmach wysokich technologii zlokalizowanych w Krzemowej Dolinie w Kalifornii.
Jego pasja wynalazcza stworzyła długą listę wdrożonych usprawnień racjonalizatorskich, nowych procesów produkcyjnych i wynalazków. Dorobek ten przynosi dziesiątki milionów dolarów zysków i oszczędności dla dużej grupy przedsiębiorstw. Jest autorem i współautorem 14 amerykańskich patentów. Kolejne patenty są w trakcie rozpatrywania przez Urzędy Patentowe w USA i Europie.
Wygłosił szereg referatów na zaproszenia od wielu uniwersytetów, organizatorów zjazdów i konferencji w Stanach Zjednoczonych i w Polsce. Jest częstym gościem tak amerykańskich, jak i polskich stacji telewizyjnych i radiowych.
W roku 2006, na podstawie ogólnoamerykańskiego głosowania, został zwycięzcą konkursu sieci telewizyjnej ABC pod nazwą „Amerykański Wynalazca”. Wyłoniony spomiędzy 12 tysięcy uczestników, wygrał z ponad 5 milionami głosów przewagi nad innymi uczestnikami konkursu.
W roku 2009 kierowana przez niego w Polsce spółka Anecia Sp. z o.o. została uhonorowana dofinansowaniem w wysokości 23,85 mln zł z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka „Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym”.
 

altRyszard Malinowski
Menadżer zarządzania biznesem i inżynierią w dziedzinie produktów półprzewodnikowych i oprogramowania. W swojej 30 letniej karierze zawodowej zajmował się zarządzaniem biznesu produktów półprzewodnikowych, kierowaniem wielkich zespołów projektowych i badawczych w dziedzinie architektury i projektowania układów scalonych i oprogramowania w USA, Polsce, Malezji, Indiach, Niemczech, Izraelu i Kanadzie. Pracował w firmach w USA, Kanadzie i Polsce, zajmując stanowiska Wice-Prezesa, Manadżera Generalnego, Dyrektora R&D i Menadżera Projektowania (Intel Corp) oraz Menadżera Projektowania i  Inżyniera-projektanta (LSI Logic Corp i RMF & Associates).  W roku 2010, po 20 latach w biznesie chipsetów, zmienił kierunek i zajął się badaniami nowych, rewolucyjnych kierunków architektury i projekowania wydajnych, energooszczędnych mikroprocesorów w firmie Intel Corp. Urodził się i wychował w Szczecinie, gdzie otrzymał tytuł Magistra Inżyniera Elektryka na Politechnice Szczecińskiej (1981), w roku 1998 ukończył studia Master of Business Administration na Uniwersytecie Kalifornijskim, Davis. W swojej karierze inżynierskiej otrzymał 4 patenty w dziedzinie architektury komputerowych systemów pamięci. W latach 2008-2010 trzykrotnie sklasyfikowany jako #1 w rankingu „Liderzy Korporacji, Polacy Kształtujący Globalny Biznes” opublikowanym przez portal psz.pl. Mieszka na stałe w Kalifornii, poza pracą najbardziej ceni sobie czas spędzony z rodziną, podróżuje, lubi czytać i kolekcjonuje wino. Jego sportową pasją jest golf, którą realizuje regularnie grając i pełniąc funkcję Wice-Prezesa klubu golfowego Intel Folsom Golf Club, Kalifornia.


alt

Maria Siemionow
Chirurg i transplantolog, Cleveland Clinic, Plastic Surgery Department
Ukończyła Akademię Medyczną w Poznaniu 1974 (ortopedia), tam uzyskała tytuł doktora 1985 (mikrochirurgia) i doktora habilitowanego 1992 (mikrokrążenie); w 2007 otrzymała od Prezydenta RP tytuł profesora.
Opublikowała ponad 250 artykułów naukowych, 50 rozdziałów w podręcznikach, oraz  była edytorem 3 monografii.
Wyjechała na stypendium naukowe do Christine Kleinert Institute w Louisville (Kentucky) w 1985, gdzie specjalizowała się w chirurgii ręki; w Cleveland Clinic od 1995 zajmuje się chirurgią plastyczną i mikrochirurgią; dokonała pierwszej w USA udanej operacji przeszczepienia twarzy w 2008.
W 2009 roku odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi Rzeczpospolitej Polskiej.
Wydała autobiografię "Twarzą w twarz" (Wydawnictwo Znak 2010).
 

altAleksander Wolszczan
Astrofizyk; głównym obszarem jego zainteresowań badawczych jest astronomia związana z planetami położonymi poza Układem Słonecznym. Zajmuje się także grawitacją relatywistyczną, pulsarami  oraz fizyką ośrodka międzygwiazdowego. Uzyskał tytuł doktora fizyki w roku 1975, na UMK w Toruniu. Pracował w Max-Planck-Institut fur Radioastronomie w Bonn, w National Astronomy and Ionosphere Center w Cornell University oraz w Princeton University. Obecnie zajmuje stanowisko Evan Pugh Professor of Astronomy and Astrophysics w Pennsylvania State University oraz dyrektora Penn State’s Center for Exoplanets and Habitable Worlds.
Największą sławę profesorowi Wolszczanowi przyniosło dokonane w 1992 roku pierwsze potwierdzone odkrycie planet krążących wokół gwiazdy innej niż Słońce. Jest także odkrywcą oraz współodkrywcą wielu pulsarów i kilku planet wokół gwiazd-olbrzymów. W 1994 roku został laureatem „The Best of What’s New” Grand Award Magazynu „Science”, w 1995 otrzymał Penn State Faculty Scholar Medal for Outstanding Achievement, a w roku 2000 – Beatrice M. Tinsley Prize, przyznawana przez American Astronomical Society. W 2001 został odznaczony przez Polskie Towarzystwo Fizyczne Medalem Mariana Smoluchowskiego; w tym samym roku otrzymał Alexander von Humboldt Foundation Research Award. W 2001 został wybrany członkiem American Associacion for the Advancement of Science.
Wizerunek Aleksandra Wolszczana został wykorzystany w serii 16 znaczków, wydanych przez Pocztę Polską w 2001 roku, w celu upamiętnienia Millenium w Polsce. Jest członkiem korespondencyjnym Polskiej Akademii Nauk, a także członkiem American Astronomical Society, International Union of Radio Science, International Astronomical Union oraz American Association for the Advancement of Science.

 

 
Partner strategiczny:


Partner:


Sponsorzy:
images/sponsorzy/asecco.png
images/sponsorzy/k2.png
images/sponsorzy/orlen.png
images/sponsorzy/pgnig.png
images/sponsorzy/pko.png
images/sponsorzy/tauron.png

Partnerzy Instytucjonalni:
images/partnerzy/ZBPlogo.jpg
images/partnerzy/inst.jpg
images/partnerzy/parp_logo.jpg
images/partnerzy/up.jpg
images/partnerzy/lem.gif
images/partnerzy/logo_pan.gif
images/partnerzy/wsei_logo.gif
images/partnerzy/ncbir-100.png


Oficjalny Przewoźnik Kongresu:


Oficjalny Hotel Kongresu:


Partnerzy medialni:
Copyright © Krajowa Izba Gospodarcza 2011