Kongres Innowacyjnej Gospodarki KIG Kongres Innowacyjnej Gospodarki 2011
Relacja

Honorowy Patronat Prezydenta
Rzeczypospolitej Polskiej
Bronisława Komorowskiego

Prezydent.pl

Młodzi Innowaycjni


Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera - najświeższe informacje o Kongresie prosto do Twojej skrzynki!Paneliści
altDr Alicja Adamczak
Rzecznik patentowy, radca prawny, adiunkt na Wydziale Zarządzania i Modelowania Komputerowego Politechniki Świętokrzyskiej. Były Prezes Polskiej Izby Rzeczników Patentowych oraz Przewodniczący Krajowej Rady Rzeczników Patentowych. Od 2002 r. Prezes Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej. Uczestnik prac legislacyjnych nad projektami ustawy Prawo własności przemysłowej i ustawy o rzecznikach patentowych. Autor i współautor wielu publikacji z zakresu prawa własności przemysłowej. 
Mąż jest profesorem nauk technicznych oraz Rektorem Politechniki Świętokrzyskiej. Syn jest doktorem matematyki i adiunktem w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Warszawskiego.

altMarcin Beme
Przedsiębiorąca i inwestor. Zajmuje się rozwojem biznesowym przedsięwzięć w fazie: “start-up”, “development” i “early expansion”. Specjalizuje się w sektorze TMT (technologia, media, telekomunikacja); ostatnio ze szczególnym uwzględnieniem “content oriented businesses”. Zaangażowany m. in. w firmę technologiczną (systemy łączności bezprzewodowej m2m dla telemetrii, sektora bankowego i sektora reklamowego), producencką (produkcja programów telewizyjnych). Obcenie skoncentrowany na rozwoju, w Polsce i za granicą, serwisu Audioteka - internetowego i mobilnego serwisu oferującego dostęp do audiobooków on-line. Studiował Ekonomię na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, Matematykę na wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Informatykę na wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Warszawskiej. Pasjonat windsurfingu, kitesurfingu, wspinaczki skałkowej, narciarstwa i snowboardu.

altJan Krzysztof Bielecki
Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. W latach 1973-1981 pracował na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie wykładał ekonomię. Był jednym z uczestników historycznego strajku w Stoczni Gdańskiej. W roku 1981 został usunięty z uczelni za aktywną działalność w NSZZ „Solidarność".Od 1985 do 1990 roku był dyrektorem założonej przez członków „Solidarności" Spółdzielni „Doradca", gdzie wspomagał Związek w działalności opozycyjnej.
W 1990 roku Prezydent Lech Wałęsa desygnował Jana K. Bieleckiego na Premiera. Funkcję Prezesa Rady Ministrów Jan K. Bielecki pełnił od stycznia do grudnia 1991 roku. W latach 1992--1993 Jan K. Bielecki pełnił między innymi funkcję Przewodniczącego Kongresu Liberalno-Demokratycznego, zasiadał w Sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych, był Delegatem Polski do Parlamentu Europejskiego oraz Ministrem ds. Integracji Europejskiej w rządzie Hanny Suchockiej. Od grudnia 1993 do września 2003 roku Jan K. Bielecki sprawował funkcję Dyrektora Wykonawczego w Radzie Dyrektorów w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju.
Od października 2003 do stycznia 2010 roku pełnił funkcję Prezesa Banku Pekao S.A.W marcu 2010 został powołany przez premiera Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów.

Dariusz Boaltgdan
Podsekretarz stanu
Ministerstwo Gospodarki
Urodził się 15 stycznia 1969 r. w Ełku. Ukończył Wydział Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. Następnie studia podyplomowe w zakresie Telekomunikacji, Informatyki i Zarządzania na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.W latach 1993-1999 inspektor, starszy inspektor, kierownik Zespołu ds. Informatyki, Pełnomocnik Prezesa ds. Informatyki w Agencji Rynku Rolnego.Od 1999 do 2007 r. dyrektor Biura Teleinformatyki w Agencji Rynku Rolnego.W latach 2006-2007 wykładowca na studiach podyplomowych w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. W grudniu 2007 r. doradca wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Gospodarki Waldemara Pawlaka.Jego hobby to narciarstwo, siatkówka, szachy oraz literatura.Żonaty, dwoje dzieci.

altKamil Cebulski
Moja przygoda z biznesem zaczęła się w 2001 roku kiedy to wraz z grupą znajomych otworzyłem internetowy magazyn ESCAPE, poruszający tematykę komputerową.
Najważniejsze, co zawdzięczam temu okresowi mojego życia, to totalna zmiana światopoglądu. Nie chciałem już dobrej i bezpiecznej pracy, nie chciałem etatu informatyka o którym marzyłem, powoli zrozumiałem, że w dzisiejszych czasach potrzeba być samodzielnym, bardziej przedsiębiorczym, a co najważniejsze, uzmysłowiłem sobie, że ja również mogę osiągnąć sukces. Wiosną 2003 wraz z przyjacielem, podjęliśmy decyzję o otwarciu księgarni internetowej. Z racji tego, że mieliśmy ograniczony budżet, postanowiliśmy skoncentrować się na jednym temacie, mianowicie na książkach dotyczących e-biznesu. Okazało się to strzałem w dziesiątkę. I tak powstała obecna firma ESC Poland, która zajmuje się handlem w internecie.
Zimą 2006 roku postanowiłem założyć fundację promującą przedsiębiorczość. Tak powstała Fundacja Kamil Cebulski Business Education. Celem fundacji jest promowanie przedsiębiorczości, zwłaszcza wśród młodzieży.
W 2009 roku utworzyłem Alternatywną Szkołę Biznesu i Rozwoju Osobistego (www.asbiro.pl), której założeniem jest zbudowanie alternatywnego systemu nauczania od przedszkola do uczelni wyższej włącznie. Firma ta, moje trzecie przedsięwzięcie (poza firmą i fundacją) jest obecnie moim oczkiem w głowie. Dopiero się rozkręca, ale już widać pierwsze efekty. Więcej o działalności szkoły poczytacie na jej stronach internetowych.

altIwona Dudzińska
od lipca 2008 roku pełni funkcję Szefa Sub - Sektora Operacji i Technologii, odpowiadając w Banku Handlowym za całość obszaru operacji i technologii, który zatrudnia ponad 3000 pracowników. Wcześniej, od kwietnia 2004 do lipca 2008 Pani Iwona Dudzińska, jako Dyrektor Zarządzający, pełniła funkcję Szefa Pionu Operacji i Technologii w Sektorze Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej.
W latach 2001 r. - 2004 r. Pani Iwona Dudzińska zarządzała Pionem Operacji Scentralizowanych Sektora Bankowości Komercyjnej i Inwestycyjnej BHW. W tym czasie nadzorowała procesy budżetowe, operacyjne i kontrolne w ramach Pionu, dokonując szeregu istotnych zmian, w tym kierując budową Regionalnego Centrum Rozliczeń dla Banku Handlowego.altTadeusz Ferenc
(Ur. 1940) Prezydent Miasta Rzeszowa; z wykształcenia ekonomista; przez 28 lat kierował przedsiębiorstwami w branżach: transportowej, przemysłowej i komunalnej; stanowiska kierownicze obejmował w drodze konkursów. Trzy lata pracował na delegacji w Afryce. Przez 9 lat pełnił funkcję Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej "Nowe Miasto" w Rzeszowie. W latach 2001 - 2002 – poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. 10 listopada 2002 roku wybrany na prezydenta Miasta Rzeszowa w wyborach bezpośrednich; w 2006 r. ponownie wybrany na prezydenta Rzeszowa, w I turze, z wynikiem - 76,5 % poparcia (3. miejsce w Polsce!) Od 2010 roku, po kolejnym zwycięstwie w pierwszej turze wyborów, po raz trzeci pełni funkcję prezydenta Miasta Rzeszowa. Do największych sukcesów zalicza ponad dwukrotne powiększenie powierzchni miasta oraz utworzenie w Rzeszowie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, zarządzanej przez EURO-PARK Mielec. Odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (2010); zdobywca II miejsca w rankingu najlepszych prezydentów miast tygodnika NEWSWEEK (2010) oraz II miejsca w Konkursie INNOWATOR w kategorii na najlepiej zarządzane miasto (Centrum im. Adama Smitha). Najlepszy Prezydent Miasta Roku 2010 w konkursie „Samorząd Przyjazny Przedsiębiorczości” (2010) oraz „Samorządowy Menadżer Roku 2010” w konkursie „Gmina Fair Play”, afiliowanym przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Do wyboru na posła RP radny miasta Rzeszowa przez dwie kadencje, wiceprezes klubów sportowych ("Resovia", "Czarni", "Stal Rzeszów"). Działalność społeczna: pomoc dzieciom oraz osobom szczególnie pokrzywdzonym przez los. Zainteresowania: historia, sport (były piłkarz "Stali Rzeszów" i "Avii Świdnik"), obecnie czynnie uprawia tenis ziemny.


alt

Maciej Gawroński
Partner
Szef polskiego biura Bird & Bird
Radca prawny
Szef praktyki IT
Maciej Gawroński doradza przedsiębiorcom od siedemnastu lat. Przed objęciem stanowiska szefa polskiego biura Bird & Bird był partnerem w jednej z wiodących niezależnych polskich kancelarii prawniczych. Wcześniej pracował w jednej z firm tzw. „Wielkiej Czwórki”.
Maciej Gawroński jest ekspertem doradztwa prawnego dotyczącego technologii. Specjalizuje się takżew negocjacjach i rozwiązywaniu sporów, w bankowości i finansach oraz w ochronie danych osobowych. Maciej doradza nabywcom technologii w ich procesach back-office (wdrożenia IT, outsourcing, przepływ danych, zarządzanie ryzykiem i ciągłością działania), sprawach regulacyjnych oraz w sporach sądowych i arbitrażowych. Jest uznawany za jednego z najlepszych prawników IT w Polsce zarówno przez klientów Bird & Bird jak i konkurencję. Dzięki biznesowemu doświadczeniu, analitycznemu podejściu i nakierowaniu na odnajdywanie rozwiązań Maciej zapewnia konsulting o szczególnej wartości a klienci powierzają mu rolę zaufanego doradcy.
Maciej studiował prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz na Uniwersytecie w Tours we Francji. Wcześniej, uczęszczał do klasy matematycznej-uniwersyteckiej w V Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie, którą ukończył z wyróżnieniem.

altGrażyna Ginalska
Kierownik Katedry i Zakładu Biochemii i Biotechnologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie; specjalizuje się w biochemii, biologii molekularnej i biotechnologii biomateriałów.
Ukończyła biochemię na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Tam uzyskała stopień doktora nauk przyrodniczych i stopień doktora habilitowanego nauk biologicznych w zakresie biochemii. Tytuł profesora nauk farmaceutycznych uzyskała w 2009 r. Jej dorobek naukowy obejmuje ponad 150 publikacji, jest współautorem kilku patentów, promotorem kilku doktoratów. Jest ekspertem Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie awansu zawodowego nauczycieli. Naukowo zajmuje się modyfikacją biomateriałów implantacyjnych czynnikami aktywnymi biologicznie z przeznaczeniem do wykorzystania w chirurgii ortopedycznej, stomatologicznej, urologicznej i naczyniowej. Największym osiągnięciem kierowanego przez Nią zespołu badawczego jest wytworzenie biomateriału kościozastępczego biozgodnego i bioaktywnego wobec tkanki kostnej organizmu. Dzięki Jej inicjatywie na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie powstaje spółka typu spin-off, która między innymi sfinansuje badania kliniczne oraz doprowadzi do wdrożenia wynalazku.

altAdam Góral
Urodzony w 1955. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie (kierunek cybernetyka ekonomiczna i informatyka) oraz doktorem nauk ekonomicznych. W latach 1979 – 1990 pracował w filii UMCS w Rzeszowie. W latach 1991 – 1993 był zaangażowany w Polsko-Amerykański Projekt Budowy Instytutów Przedsiębiorczości w Polsce. Był współzałożycielem Asseco Poland (d. COMP Rzeszów) (1991 r.). W latach 1991 – 1995 pełnił funkcję dyrektora oddziału COMP Ltd. Sp. z o.o. Jest współzałożycielem Wyższej Szkoły Zarządzania w Rzeszowie, Podkarpackiego Klubu Biznesu (gdzie pełni obecnie funkcję prezesa zarządu) oraz Konsulem Honorowym Republiki Słowackiej. Od września 1995 r. był Wiceprezesem Zarządu i  Dyrektorem Generalnym Asseco Poland (d. COMP Rzeszów). Od 1999 do 2005 r. był Przewodniczącym Rady Nadzorczej ABAS S.A., połączonej z Asseco Poland (d. COMP Rzeszów) z dniem 2 stycznia 2006 r. W latach 2002 - 2006 był Przewodniczącym Rady Nadzorczej COMP Soft  Sp. z o.o. Od marca 2004 r. do dnia połączenia Spółki z Asseco Poland (d. COMP Rzeszów) – 4 stycznia 2007 r. sprawował funkcję Prezesa Zarządu Asseco Poland (d. COMP Rzeszów), a od 2 października 2007 r. do 31 marca 2008 r. pełnił także funkcję Prezesa Zarządu Prokom. Od 21 stycznia 2009 do 3 stycznia 2010 był Prezesem Zarządu ABG S.A. (spółka połączona z Asseco Poland w dniu 3 stycznia 2010). Od 4 stycznia 2007 r. pełni funkcję Prezesa Zarządu Asseco Poland i odpowiada za wizję rozwoju oraz strategię Grupy Kapitałowej Spółki.

altPiotr Górecki
absolwent Wydziału Chemicznego PW, doktor nauk chemicznych. W latach 1976-1991 pracownik instytutów naukowych, od 1987 adiunkt w Instytucie Biotechnologii i Antybiotyków. Od 1991 organizuje i zarządza produkcją farmaceutyczną spółek utworzonych przez IBA. W tym czasie współautor opracowań i wdrożeń licznych technologii produktów leczniczych. Jako wykwalifikowany wykładowca zasad GMP, prowadził szkolenia dla kadry technicznej i zarządzającej krajowego przemysłu farmaceutycznego. Uczestniczył w projektach modernizacji i restrukturyzacji polskich zakładów farmaceutycznych w celu dostosowania ich do światowych standardów.  Współtwórca technologii rekombinowanej insuliny ludzkiej Gensulin, wyróżnionej Nagrodą Gospodarczą Prezydenta RP. Obecnie sprawuje funkcję dyrektora ds. naukowych BIOTON S.A.


altMarcin Grabiszewski
Dyrektor Sektora Publicznego w Regionie Europy Centralnej w Banku Handlowym w Warszawie ( Citi Handlowy ). Absolwent kierunku Finanse i Bankowość Szkoły Glównej Handlowej w Warszawie oraz programu Executive MBA University of Minnesota. Od 13 lat pracuje w bankowości, z czego 10 lat zajmuje się tematyką Sektora Publicznego. Współpracuje w tym zakresie ze Związkiem Banków Polskich oraz Unią Metropolii Polskich. Specjalista z zakresu zamówien publicznych na usługi finansowe. Współpracuje z miesięcznikiem „Zamówienia Publiczne”. Wielki zwolennik innowacji. Współtwórca wielu nowoczesnych rozwiązań bankowych, w tym dedykowanych do jednostek sektora publicznego (Polecenie Zaplaty-1998 rok, socjalna karta przedpłacona – 2005 rok, mikrodepozyty- 2006 rok). Twórca zespołu doradców europejskich w Citi Handlowy.

altWłodzimierz Hausner
jest od 2005 roku Dyrektorem Centrum Innowacji Naczelnej Organizacji Technicznej (CI-NOT) w Warszawie. W latach 1999-2009 był Zastępcą Sekretarza Generalnego Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej, skupiającej 37 stowarzyszeń naukowo-technicznych obejmujących ok. 115 tys. inżynierów i techników. Włodzimierz Hausner od 2003 roku jest głównym organizatorem corocznego Forum Inżynierskiego w Poznaniu na Międzynarodowych Targach „Innowacje-Technologie-Maszyny ITM POLSKA” W latach 2005-2006 był koordynatorem projektu „Sieć Ośrodków Innowacji NOT”, w wyniku którego utworzonych zostało 35 Ośrodków Innowacji NOT na terenie całej Polski.
Koordynowane przez Centrum Innowacji NOT Ośrodki świadczą usługi proinnowacyjne dla przedsiębiorców, w szczególności sektora msp. Był wieloletnim dyrektorem naczelnym Fabryki Armatur „Głuchołazy” produkującej szeroki wachlarz armatury przemysłowej i dla okrętownictwa a następnie dyrektorem ds. współpracy z zagranicą Zjednoczenia Przemysłu Urządzeń Chemicznych „CHEMAK” w Warszawie. Zajmował się budową kompletnych obiektów – cukrowni i fabryk kwasu siarkowego w wielu krajach świata. Pracował także w administracji państwowej – był Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Gospodarki Materiałowej i Wiceministrem w Ministerstwie Rynku Wewnętrznego zajmując się sprawami zaopatrzenia materiałowo-technicznego polskiej gospodarki i państwowych rezerw materiałowych. Jest wieloletnim działaczem Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa (TNOiK), gdzie w latach 1981-2001 społecznie pełnił funkcje Wiceprezesa – Sekretarza Generalnego Zarządu Głównego. Obecnie jest członkiem prezydium Krajowej Izby Gospodarczej, największej organizacji przedsiębiorców w Polsce. Zasiada od 2006 roku w Komitecie Monitorującym Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013. Jest członkiem Rady Nadzorczej spółki giełdowej COMP S.A. w Warszawie oraz spółki celowej „Akcelerator Innowacji NOT” w Warszawie. Jest także członkiem Kapituły Ogólnopolskiego Konkursu „Polski Produkt Przyszłości”.

altSławomir Hinc
Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie uzyskał tytuł magistra ekonomii. Studiował także w Austrii na Wirtschaftsuniversität w Wiedniu oraz w Niemczech w Technische Fachhochschule w Berlinie. Otrzymał tytuł doktora nauk technicznych z zakresu inżynierii gazownictwa na Politechnice Warszawskiej. Pracował w Dziale Audytu i Doradztwa Gospodarczego w Arthur Andersen, Polska (1998-2000) oraz w Andersen Business Consulting (2000-2004), gdzie zarządzał zespołami, które prowadziły projekty dla klientów z sektora energetycznego. W latach 2004-2008 zajmował stanowisko Dyrektora finansowego w OGP Gaz-System SA, a od 2006 roku był także prokurentem tej spółki. Uczestniczył w pracach nad tworzeniem aktów wykonawczych do Prawa energetycznego. Na Politechnice Warszawskiej oraz w Podyplomowym Studium Inżynierii Gazownictwa PW prowadzi zajęcia w tematyce transportu gazu, taryfikacji i regulacji rynku gazu. Powołany na stanowisko Wiceprezesa Zarządu ds. Finansowych z dniem 12 marca 2008 roku.

altSylwester Janik pełni funkcję Partnera i Członka Zarządu w MCI Management SA., gdzie nadzoruje inwestycje Grupy w segmencie venture capital, zarządzając m.in. funduszem TechVentures.
S. Janik posiada ponad 15 - letnie doświadczenie w zakresie zarządzania strategicznego, rozwoju nowych przedsięwzięć oraz inwestycji typu Venture Capital / Private Equity. Przed zaangażowaniem w MCI, pracował na stanowisku dyrektora ds. strategii i rozwoju w ATM S.A., polskiej spółce informatycznej notowanej na giełdzie, w której m.in. zarządzał programem corporate venturing, tj. programem strategicznych inwestycji w spółki rozwijające innowacyjne technologie. Wcześniej pracował m.in. jako konsultant ds. strategii i zarządzania, menadżer projektów oraz dyrektor ds. rozwoju dla PricewaterhouseCoopers w Londynie czy Lockheed Martin w Polsce (dyrektor ds. rozwoju Akceleratora Technologii, programu offsetowego Lockheed Martin).
Sylwester Janik jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego (Wydział Ekonomii i Zarządzania) oraz programu MBA w Cass Business School w Londynie w zakresie Zarządzania Strategicznego Przedsiębiorstw Technologicznych oraz e-business.

altZbigniew Jagiełło
Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego S.A.
Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego S.A. od października 2009 r. Absolwent Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej, ukończył Podyplomowe Studia Menedżerskie prowadzone przez Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów i Uniwersytet Gdański, gdzie uzyskał tytuł Executive MBA certyfikowany przez Rotterdam School of Management, Erasmus University. Od 1995r. w Pioneer Pierwszym Polskim Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych S.A., następnie współtworzył PKO/Credit Suisse TFI S.A.  Od lipca 2000 roku Prezes Zarządu Pioneer Pekao TFI S.A. Równolegle od 2005 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu Pioneer Pekao Investment Management S.A. W globalnej strukturze Pioneer Investments pełnił funkcję szefa dystrybucji w regionie Europy Centralnej i Wschodniej. Pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami. Odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz uhonorowany Medalem Solidarności Społecznej za propagowanie idei społecznej odpowiedzialności biznesu. Jest Członkiem Zarządu Związku Banków Polskich oraz międzynarodowej organizacji Institut International D’Etudes Bancaires; pełni funkcję Przewodniczącego Rady Programowej Kongresu Bankowości Detalicznej.

altDr hab. Krzysztof Klincewicz, prof. UW
Pełnomocnik ds. Zarządzania Własnością Intelektualną Uniwersytetu Warszawskiego, Kierownik Zakładu Teorii i Metod Organizacji Wydziału Zarządzania UW.
Zajmuje się zarządzaniem technologiami, w szczególności komercjalizacji wyników badań, międzynarodowego transferu technologii, współpracy partnerskiej oraz wykorzystania bibliometrii do analiz technologii i ich dostawców. Zdobył zawodowy tytuł chartered marketer, przyznany przez brytyjski The Chartered Institute of Marketing. W latach 1997-2004 był zatrudniony na stanowiskach doradczych i menedżerskich w firmach zaawansowanych technologii w Polsce, Finlandii i Wielkiej Brytanii. W latach 2004-2006 pracował w japońskim Tokyo Institute of Technology. Autor licznych artykułów naukowych, ekspertyz oraz sześciu książek z dziedziny zarządzania innowacjami i technologiami. Od 2009 r. kieruje zespołem ekspertów w projekcie Akceleratora Zielonych Technologii GreenEvo Ministerstwa Środowiska, mającym na celu międzynarodowy transfer polskich technologii, sprzyjających ochronie środowiska. Na Uniwersytecie Warszawskim odpowiada za zarządzanie własnością intelektualną jako pełnomocnik rektora, angażując się w działania na rzecz ochrony i komercjalizacji uczelnianych wynalazków.

altAlicja Kornasiewicz
członek Rady Nadzorczej Banku Pekao SA od maja 2011.
Od lutego 2010 roku do kwietnia 2011 Prezes Zarządu Banku Pekao SA. Wcześniej prezes UniCredit CAIB Poland SA, odpowiadała również za działalność inwestycyjną UniCredit w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W latach 1993 - 1997 senior banker i dyrektor w EBOiR, następnie do 2000 r. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Przewodnicząca Rad Nadzorczych Banku Pekao SA (1998-1999) i BPH (2001-2008). Absolwentka SGH i Harvard Business School w Bostonie, posiada tytuł doktora ekonomii oraz licencję biegłego rewidenta.

 

altKrzysztof Kowalczyk
Przedsiębiorca, konsultant strategiczny i inwestor. Partner zarządzający w firmie doradztwa strategicznego UBIK Business Consulting (koncentrującej się na rynku TMT i startupach technologicznych) oraz partner w funduszu VC HardGamma Ventures.
Inwestor w AIBotteam.com, Codility.com, Cuberoot.pl, Macoscope.net, ORIAQ.com (do 2010).
Doradca w Filmaster i Motivapps. Współtwórca spotkań Aula Polska, twórca spotkań PitchRally.com. Organizator pierwszej polskiej edycji Startup Weekend.
Mentor i juror w konkursach i akceleratorach startupów E-nnovation, IPO48, HackFwd.com, Labstar, Seedcamp, Springboard i StartupFestaltTeresa Grażyna Kudlicka
Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Płońsku. Funkcję tę pełni od 1999r. Z bankowością spółdzielczą związana od 1991r. Absolwentka Wydziału Ekonomicznego UMCS w Lublinie oraz studiów podyplomowych z zakresu bankowości. Teresa Kudlicka w latach 2005-2006 przewodniczyła Zespołowi opracowującemu w ZBP „Kierunki działania i zasady współpracy sektora bankowości spółdzielczej na lata 2006-1010”. Od roku 2009 do czasu zmian organizacyjnych w ZBP była członkiem Komisji Rewizyjnej. Od 25 stycznia 2011r. pełni funkcję Przewodniczącej Sekcji Banków Spółdzielczych w Związku Banków Polskich.
Zamężna, ma dwoje dorosłych dzieci oraz wnuczkę Kalinkę. Interesuje się psychologią.
Wolny czas spędza pracując w ogrodzie. Lubi zwierzęta – opiekuje się dwoma Yorkami.

altKrzysztof Jan Kurzydłowski
Ukończył studia na Wydziale Matematyki Stosowanej i Fizyki Technicznej Politechniki Warszawskiej. Uzyskał następnie stopnie naukowe doktora i doktora habilitowanego, a w 1995 tytuł profesora nauk technicznych. W pracy naukowej zajmuje się inżynierią materiałową, opisywaniem struktury i modelowaniem właściwości materiałów, badaniami nad nanomateriałami, kwestią degradacji materiałów konstrukcyjnych i funkcjonalnych.
Od 1993 do 1999 zajmował stanowisko prorektora Politechniki Warszawskiej. W latach 1999–2002 był dziekanem Wydziału Inżynierii Materiałowej tej uczelni. Od 2000 do 2005 był zastępcą przewodniczącego Komitetu Badań Naukowych, a następnie Rady Nauki, w której stał na czele Komisji Badań na Rzecz Rozwoju Gospodarki.
Jest europejskim konsultantem w zakresie zagadnień bezpieczeństwa eksploatacji instalacji przemysłowych. Odbywał staże zagraniczne w University of Manitoba w Kanadzie, Brunel University w Wielkiej Brytanii i w Ecole de Mines we Francji. Należy do licznych stowarzyszeń międzynarodowych i krajowych.
Od 23 listopada 2005 do 6 maja 2006 zajmował stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej i Nauki. Następnie od 8 maja 2006 do 21 grudnia 2007 pełnił taką samą funkcję w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
W 2009 otrzymał tytuł doctora honoris causa Politechniki Rzeszowskiej. Od 1 stycznia 2011 r. pełni funkcję na dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.


alt
Prof. Jan Lubiński

Pełni funkcję Prezesa Zarządu READ-GENE Spółki Akcyjnej, Kierownika Zakładu Genetyki i Patomorfologii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Międzynarodowego Centrum Nowotworów Dziedzicznych. Jest autorem wielu patentów oraz publikacji.

 

alt
Bożena Lublińska-Kasprzak
Od marca 2009 r. Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.Absolwentka Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz podyplomowych studiów z zakresu integracji europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada otwarty przewód doktorski na Wydziale Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Liczne staże naukowe i zawodowe m.in. w University of Minnesota w USA, Scottish Agricultural College w Wielkiej Brytanii, University College Cork w Irlandii oraz Komisji Europejskiej. Były ekspert Parlamentarnego Zespołu ds. Absorpcji Funduszy UE oraz międzynarodowych projektów doradczych. Autorka publikacji z wykorzystania funduszy europejskich. Od 2009 przewodniczy kapitule konkursu Polski Produkt Przyszłości. Od 2010 wchodzi w skład zarządu The European Network of Innovation Agencies (TAFTIE). Od kwietnia 2008 do marca 2009 r. Zastępca Prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Od 2005 do kwietnia 2008 r. Zastępca Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Z ARiMR związana była od 2001 r. Zajmowała się m.in. przygotowaniem i wdrażaniem Programu SAPARD, zarządzaniem projektami Phare, współpracą z instytucjami UE oraz krajowymi podmiotami zaangażowanymi w proces integracji europejskiej. Od 1999 do 2001 r. w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, gdzie uczestniczyła w przygotowaniu Programu SAPARD. W latach 1995-1996 doradca w międzynarodowej firmie konsultingowej. W latach 1997-1998 r. pracowała w amerykańskich programach pomocowych. W latach 1992-1995 była zatrudniona w Instytucie Ekonomii Rolnictwa i Agrobiznesu Akademii Rolniczej w Lublinie.

altJan Madey
(ur. 1942), informatyk, od początku swej kariery zawodowej jest związany z Uniwersytetem Warszawskim, ale spędził blisko 10 lat w czołowych uczelniach Ameryki Północnej i Europy Zachodniej. W UW był wieloletnim Dyrektorem Instytutu Informatyki, Prodziekanem Wydziału MIM, a następnie Prorektorem. Obecnie jest Dyrektorem Centrum Otwartej i Multimedialnej Edukacji UW oraz profesorem zwyczajnym w Instytucie Informatyki. Pełni też wiele innych funkcji, m.in. jest wiceprzewodniczącym Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego, przewodniczącym Rady ds. Edukacji Informatycznej i Medialnej, przewodniczącym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, członkiem Komitetu Informatyki PAN oraz opiekunem drużyn studentów UW w konkursach programistycznych. Laureat wielu prestiżowych nagród. Otrzymał m.in. Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, Medal Komisji Edukacji Narodowej, liczne nagrody Ministra, medal PAN im. M. Kopernika, a także tytuł „Człowieka Roku 2003” redakcji Teleinfo, nagrodę im. Marka Cara, nagrodę Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, nagrodę Infostar oraz tytuł tygodnika Przekrój „Fenomen 2006”.

altBogdan Marciniec
profesor dr hab. na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, rektor tej uczelni (1988-1990) – wybitny uczony, chemik, członek rzeczywisty Polskiej Akademii Nauk i European Academy of Arts, Sciences and Humanities.
Utworzył Fundację UAM (1990) oraz pierwszy w Polsce Park Naukowo-Technologiczny w Poznaniu (1995), którego jest dyrektorem.Należy do światowej rangi specjalistów w zakresie chemii krzemu i katalizy metaloorganicznej, koncentrując swoje badania na syntezie związków organicznych krzemu (także boru i germanu) w oparciu o nowe reakcje i nowe katalizatory znanych reakcji. Autor ponad 350 publikacji, w tym 14 książek , a także 120 patentów lub zgłoszeń patentowych oraz ponad 40 technologii przemysłowych, z których 14 wdrożono w PIW „UNISIL” w Tarnowie-Mościcach zał. w 1989 przez Prof. Marcińca. Uhonorowany m.in. nagrodą Premiera (2001), Medalem J. Śniadeckiego (2003) Polskiego Towarzystwa Chemicznego za wybitne osiągnięcia naukowe oraz Nagrodą Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej (Polski Nobel) w obszarze nauk technicznych.altMirosław Marczewski
Absolwent Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu integracji europejskiej. Zawodowo od 1996 roku związany z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji. W latach 2000-2006 zastępca dyrektora programu Unii Europejskiej MŁODZIEŻ. Od 2006 roku członek zarządu FRSE, zastępca dyrektora generalnego. Obecnie pełni funkcję dyrektora generalnego FRSE. W okresie przedakcesyjnym inicjował współpracę między polskimi a zagranicznymi szkołami i organizacjami pozarządowymi w celu podnoszenia jakościnauczania i oferty zajęć dla młodzieży. Posiada doświadczenie we wdrażaniu flagowych inicjatyw edukacyjnych UE, takich jak programy „Uczenie się przez całe życie” i „Młodzież w działaniu” oraz EOG i Mechanizmu Norweskiego w tym Funduszu Stypendialno – Szkoleniowego. Współtwórca Polsko – Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży i członek komitetu programu w latach 2007-2010. Przez 12 lat radny Gminy a później Dzielnicy Warszawa Wawer. Jako samorządowiec zajmował się sprawami oświaty, był przewodniczącym Komisji Oświaty, Kultury i Sportu. Ekspert i członek zespołów doradczych m.in. przy Ministrze Edukacji Narodowej. Były instruktor, był członkiem Głównej Kwatery ZHR oraz Zarządu Okręgu Mazowieckiego.

altMirosław Miller
profesor Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej, Prezes Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, spółki powołanej przez pięć wrocławskich uczelni, Miasto Wrocław oraz Województwo Dolnośląskie, odpowiedzialnej za budowanie gospodarki opartej na wiedzy na Dolnym Śląsku. Spółka buduje nowy kampus naukowo-technologiczny na Praczach Odrzańskich – największą polską inwestycję naukowo-technologiczną w latach 2008-13 o wartości ponad 500 mln zł. Ponadto Spółka prowadzi kluczowe projekty naukowo-badawcze w obszarze nanotechnologii, biomedycyny, telekomunikacji i badań klimatycznych o wartości ponad 200 mln zł we współpracy z podmiotami gospodarczymi. Wrocławskie Centrum Badań EIT+ wchodzi w skład pierwszej Wspólnoty Wiedzy i Innowacji Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii „Climate KIC”, powołanej w grudniu 2009.
Mirosław Miller jest specjalistą w zakresie wysokotemperaturowych procesów chemicznych, właściwości fizykochemicznych związków nieorganicznych, wysokotemperaturowej spektrometrii mas (KEMS) oraz nanomateriałów zol-żelowych. Stypendysta Fundacji Humboldta w Forschungszentrum Julich (1986-7), Fundacji Welcha na uniwersytecie Texas A&M (1993). Członek rad naukowych, m.in. Niemieckiego Centrum Badań Biomasy w Lipsku oraz KGHM Cuprum. Członek Rady redakcyjnej "Biomass Conversion and Biorefinery" (Springer). Członek Komitetu Metalurgii PAN, Associated Phase Diagrams and Thermodynamics Committee oraz Societas Humboldtiana Polonorum. W latach 2006-2008 profesor w Instytucie Energetyki w Warszawie, ekspert ds. ogniw paliwowych SOFC. Prodziekan Wydziału Chemicznego PWr w kadencji 2002-5, inicjator i koordynator Dolnośląskiego Centrum Zaawansowanych Technologii (2004-2007). Ponad 100 publikacji naukowych (w tym w tym 70 opublikowanych w czasopismach z listy filadelfijskiej), ponad 430 cytowań wg SCI.

altTomasz Mroczkowski
znaczną część swojej naukowej kariery poświęcił badaniom innowacji, zarządzania zmianą oraz transformacji ekonomicznej. Jest autorem ponad 100 prac, wśród których są artykuływ pismach takich jak: California Management Review, Academy of Management Executive, Journal of Product Innovation Management i innych. W swojej pracy łączy zainteresowania historią biznesu z fascynacją dotyczącą strategicznego myślenia o przyszłości. Jest profesorem w Kogod School of Business (American University, Washington DC). Prowadził wykłady dotyczące innowacji również we Francji, w Indiach, Japonii i Polsce.

altAndrzej S. Nowak
Dr Andrzej S. Nowak jest Robert W. Brightfelt Professor of Engineering i Professor of Civil Engineering w University of Nebraska, Lincoln (USA) od 2005. Jest absolwentem Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej (doktorat w 1975). Przedtem pracowal w University of Waterloo w Kanadzie (1976-78), State University of New York w Buffalo (1978-79), University of Michigan w Ann Arbor (1979-2004).  Jest autorem lub współautorem ponad 20 książek i monografii, ponad 100 artykułów naukowych oraz 250 opublikowanych referatów wygłoszonych na specjalistycznych konferencjach naukowych. Dotychczas byl promotorem ponad 30 prac doktorskich.  Jego zasadniczą dziedziną naukową jest teoria niezawodności oraz jej zastosowania w inżynierii lądowej. Zasługi prof. Nowaka dla promocji Polski w świecie, a zwłaszcza w USA obejmują trzy obszary aktywności: dorobek naukowy, pomoc w szkoleniu młodych polskich uczonych na długoterminowych stażach w USA, promowanie ich osiągnięć w środowisku amerykańskim oraz aktywna działalność w środowisku polonijnym.


altWitold M. Orłowski
Profesor zwyczajny nauk ekonomicznych, specjalizujący się w problematyce transformacji gospodarczej i integracji europejskiej krajów Europy Środkowej i Wschodniej.
Jest dyrektorem Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej i współzałożycielem Niezależnego Ośrodka Badań Ekonomicznych NOBE, oraz głównym doradcą ekonomicznym PricewaterhouseCoopers Polska. Członek Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów oraz Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP, wiceprzewodniczący Rady Powierniczej Muzeum Narodowego w Warszawie. Studiował na Uniwersytecie Łódzkim i Uniwersytecie Harvarda. W latach 1991-93 pracował w Biurze ds. Integracji Europejskiej, uczestnicząc w negocjacjach umowy stowarzyszeniowej pomiędzy Polską a Unia Europejską. Lata 1993-97 spędził w Banku Światowym, w Departamencie Europy Środkowej. W latach 1995-2002 wicedyrektor, a następnie dyrektor Zakładu Badań Statystyczno-Ekonomicznych GUS i PAN. W latach 2001-05 szef zespołu doradców ekonomicznych Prezydenta RP. W przeszłości również doradca Głównego Negocjatora członkostwa Polski w Unii Europejskiej, doradca Ministra Finansów, członek Rady Makroekonomicznej przy Ministrze Finansów, doradca wielu organizacji krajowych i międzynarodowych, członek rad nadzorczych. Popularny komentator ekonomiczny i felietonista głównych polskich gazet i tygodników. Autor 8 książek i ponad 170 publikacji naukowych wydanych w Polsce, Wielkiej Brytanii, USA, Francji, Niemczech, Austrii i Włoszech. W 1998 otrzymał Nagrodę Banku Handlowego dla najlepszej książki roku z teorii ekonomii i finansów.

altAlicja Pacewicz
współzałożycielka Centrum Edukacji Obywatelskiej w 1994 r. i jego Dyrektor ds. Programów i Wydawnictw. Współtworzy wizję i strategię CEO. Opracowuje programy edukacyjne, podręczniki dla uczniów, scenariusze zajęć i poradniki dla nauczycieli, programy (m.in. „Kształcenie obywatelskie w szkole samorządowej”, „Szkoła z klasą”, „Ślady przeszłości”, „Młodzi Głosują”; „Młodzi Przedsiębiorczy”; „Mapa Kultury”) i materiały szkoleniowe. Redaguje publikacje wydawane przez CEO. Konsultant MEN oraz CKE. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli i trenerów. Wierzy w demokrację obywateli i siłę zdrowego rozsądku.

altKrzysztof Pietraszkiewicz
Prezes Związku Banków Polskich
Absolwent Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Podyplomowych Studiów SGH w zakresie Finansów i Bankowości.
Od 1991r. związany z ZBP jako Dyrektor Biura, następnie Dyrektor Generalny ZBP.
Od kwietnia 2003r. prezes Związku Banków Polskich.
Członek Rady Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, Przewodniczący Rady Nadzorczej Biura Informacji Kredytowej S.A.
Członek Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.Prezes Fundacji
,,Promyk Słońca’’ na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Wiceprezes Kapituły
,,Teraz Polska’’. Założyciel i współzałożyciel firm infrastruktury bankowej oraz Polskiego Instytutu Dyrektorów.

altAdam Szejnfeld
prawnik, czołowy polityk Platformy Obywatelskiej, nieprzerwanie od 14 lat pełniący mandat posła III, IV, V i VI kadencji. Ukończył Wydział Prawa na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 80. działacz podziemnej „Solidarności”, internowany w więzieniach we Wronkach oraz Gębarzewie. W latach 1990-1998 pełnił funkcję radnego, a także burmistrza miasta i gminy Szamocin. Prowadził też własną działalność gospodarczą. Od listopada 2007 r. do października 2009 r. zajmował stanowisko wiceministra gospodarki. W Sejmie był m.in. przewodniczącym Komisji Gospodarki a obecnie przewodniczy Komisji Nadzwyczajnej „Przyjazne Państwo”. Autor słynnego "Pakietu Szejnfelda", otrzymał wiele nagród i wyróżnień za swoją działalność polityczną i gospodarczą.


alt

Tadeusz Truskolaski
(ur. 1958) z wykształcenia jest ekonomistą, posiada tytuł doktora habilitowanego, jest profesorem Uniwersytetu w Białymstoku. Na swoim koncie ma przeszło 90 publikacji naukowych.
Pełnił funkcję doradcy ministra rozwoju regionalnego. Pracował w Rządowym Centrum Studiów Strategicznych nad Strategią Rozwoju Kraju oraz Programem Operacyjnym Rozwój Polski Wschodniej.
Po utworzeniu samorządów wojewódzkich kierował Departamentem Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego, gdzie wdrażał program PHARE. Stworzony przez Tadeusza Truskolaskiego zespół zapewnił Podlasiu ponad 400 mln złotych ze środków Unii Europejskiej.
W roku 2006 Tadeusz Truskolaski po raz pierwszy wziął udział w wyborach samorządowych jako kandydat na Prezydenta Miasta Białegostoku. Cztery lata później białostoczanie w pierwszej turze zdecydowali, iż życzą sobie jego reelekcji.
Od roku 2011 Prezydent Białegostoku jest członkiem Komitetu Regionów, organu doradczego UE, zajmującego się polityką regionalną Unii.

altProf. dr hab. Łukasz A. Turski
Centrum Fizyki Teoretycznej PAN
Ur. 1943; Fizyk; Laureat nagrody im. H. Steinhausa oraz Złotego Medalu Europejskiego Towarzystwa Fizycznego. Oprócz stu kilkudziesięciu prac naukowych, autor artykułów popularno-naukowych oraz publicystycznych: Wprost, Znak, Tygodnik Powszechny, Odra, Gazeta Wyborcza, Polska the Times, Rzeczpospolita. Autor audycji radiowych i programów telewizyjnych o nauce i społeczeństwie. Przewodniczący Kolegium ds. audycji edukacyjnych Polskiego Radia (do 2003r). Przewodniczący Komitetu Naukowego Pikników Naukowych oraz Rady Programowej Centrum Nauki Kopernik. Członek Towarzystwa Popierania i Krzewienia Nauk do rozwiązania Towarzystwa w 2010r. Członek Rady Centrum im. Adama Smitha w Warszawie. Członek zagranicznych towarzystw naukowych. W latach 2000-2004 wybrany członek Komitetu Badań Naukowych. Współpracował jako profesor-gość z uniwersytetami i ośrodkami badawczymi w USA, Kanadzie, Niemczech, Szwecji, Szwajcarii, Danii i Belgii. Profesor zwyczajny w Centrum Fizyki Teoretycznej PAN i na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Żonaty, ma syna i dwóch wnuków.

altRoman Trzaskalik
(ur. 1963 r.) Z wykształcenia radca prawny, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Studium Bankowości i Finansów Akademii Ekonomicznej (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny) i Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Katowicach; od 2004 r. wiceprezes Euro-Centrum S.A.  i od 2007 r. prezes Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum Sp. z o.o.  (spółek odpowiedzialnych za  Park Przemysłowy i Park Naukowo-Technologiczny w Katowicach). Zarządzane przez niego firmy realizują szereg projektów inwestycyjnych (m.in. rewitalizacja terenów poprzemysłowych, budowa biurowca  energooszczędnego i pasywnego), technologicznych, badawczo-rozwojowych oraz szkoleniowych. Wcześniej uczestniczył w projektach związanych z transferem i komercjalizacją technologii, budowaniem klastrów i sektorowych sieci współpracy.  Przedsięwzięcia uzyskały dofinansowanie z funduszy unijnych oraz budżetu państwa. Od 2007 roku kieruje pracami Stowarzyszenia Krajowego Forum Parków Przemysłowych i Parków Technologicznych, które skupia obecnie 30 parków z całej Polski. Stowarzyszenie inicjuje działania propagujące ideę parków w Polsce, koordynuje wspólne projekty, wspiera wymianę informacji  i doświadczeń członków Stowarzyszenia.

altMaciej Witucki
Prezes Grupy TP
W listopadzie 2006 r., objął stanowisko prezesa Zarządu Telekomunikacji Polskiej.
Od 2009 r., członek Rady Dyrektorów Atlantic Council of the United States, czołowego amerykańskiego think tanku. Jest także członkiem Rady Fundacji Centrum im. prof. Bronisława Geremka.
Karierę zawodową rozpoczął w Banku Cetelem (Grupa Paribas) – najpierw we Francji, gdzie współtworzył biznesplan ekspansji na polski rynek spółki-córki, a następnie w Polsce, będąc członkiem zarządu Cetelem Polska. W 2001 r., został członkiem, a później w 2005 r., prezesem zarządu Lukas Banku (Grupa Crédit Agricole). Działa w organizacjach branżowych będąc m.in. członkiem Rady Fundacji Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych
oraz członkiem Zarządu PKPP Lewiatan.
Od września 2010 r., prezes Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Polsce.

altMalgorzata Wojciechowska
Dyrektor Zarządzający
Szef Pionu Bankowości Transakcyjnej
Rozpoczęła pracę w Citibanku w 1998 roku jako Specjalista d/s Produktów Zarządzania Płynnością. Od 2000 roku była kierownikiem Zespołu Produktów Zarządzania Płynnością. Od 2005 kierowała Departamentem Rozwoju Produktów w Citi Handlowy. Od 2007 objęła dodatkowo Departament Sprzedaży Produktów Bankowości Transakcyjnej oraz Departament Wdrożeń Produktów. Od 2008 objęła stanowisko Szefa Wydziału Produktów Zarządzania Płynnością i Finansowania Handlu. Od października 2009 sprawuje funkcję Szefa Pionu Bankowości Transakcyjnej oraz jest Dyrektorem Zarządzającym w Citi Handlowy.
W 2005 stworzyła w Banku Handlowym Biuro Unijne, które świadczy usługi doradztwa dla firm w ramach funduszy unijnych, dzięki czemu wielu klientów banku mogło skorzystać z dofinansowania z grantów unijnych. Od 2005 roku jest jednoczesnie Pełnomocnikiem Banku d/s Unii Europejskiej. Współtworzyła Centrum Badań i Rozwoju Produktów Bankowych w ramach struktur Citi Handlowy, pierwsze na rynku bankowym w Polsce, którego celem jest badanie najnowszych trendów oraz dynamiczny rozwój innowacyjnych usług bankowych. Centrum uzyskało również dofinansowanie z funduszy unijnych w ramach programu Innowacyjnej Gospodarki. Centrum współpracuje również z ośrodkiem Badawczo Rozwojowym i Innowacji w Dublinie w ramach struktur Citibank.
Ukończyła Wydział Zarządzania i Marketingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Jest również członkiem Polskiego Związku Szachowego.

altProf. dr hab. med. Marian Zembala
absolwent Wydziału Lekarskiego AM we Wrocławiu (1974), gdzie pracował  w Klinice Chirurgii Serca do roku 1980 jako asystent i adiunkt. W latach 1980-1985 odbył staż naukowo-szkoleniowy na Uniwersytecie w Utrechcie, Holandia, gdzie był inicjatorem programu bezpłatnego operowania 512 dzieci z Polski z wrodzonymi wadami serca. Od roku 1985, na zaproszenie prof. Z. Religi w Zabrzu. Do najważniejszych osiągnięć klinicznych należą: pierwsze wprowadzenie w Polsce rewaskularyzacji tętniczej z wykorzystaniem obu tętnic piersiowych wewnętrznych, zabiegów chirurgicznego leczenia zaburzeń rytmu (VT, AFIB), zabiegów przewlekłej zatorowości płucnej, ablacji endokardialnej , transplantacji serca i płuc, oraz płuc. Od roku 1993 (z wyboru) Dyrektor Śląskiego Centrum  Chorób Serca i od 1999 Kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Kardiochirurgii i Transplantologii SUM.
Autor  ponad 400 opublikowanych prac w międzynarodowych i krajowych czasopismach medycznych oraz 66 rozdziałów w książkach i podręcznikach.
Członek korespondent PAN i PAU. Przewodniczący Rady Naukowej przy Ministrze Zdrowia (2009-nadal), Prezydent ESCVS (2010-2012), Członek AATS, STS ESC, ISHL. Redaktor Naczelny /Kardiochirurgii i Torakochirurgii Polskiej/ oraz redaktor Interactive Cardiovascular and Thoracic Surgery oraz Kardiologii Polskiej. Żonaty, czworo dzieci. Pasje: muzyka, poezja, żeglarstwo.

Prof. dr hab. Maciej Żylicaltz
Kierownik Zakładu Biologii Molekularnej w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie (od 1999 r.) Prezes Zarządu Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (od 1 września 2005 r.)
Urodzony w 1953 r. w Gdańsku. Studiował fizykę doświadczalną oraz biologię na Uniwersytecie Gdańskim. W 1979 r. uzyskał stopień doktora z zakresu biochemii, habilitował się z zakresu biologii molekularnej w 1986 r., zaś w 1992 r. otrzymał tytuł profesora. W latach 1980-1999 pracował na Uniwersytecie Gdańskim, pełniąc m.in. funkcję prorektora ds. nauki (1990-1993). W latach 1993-1994 jako "visiting professor" pracował w USA w Instytucie Onkologii Utah University. Prof. Żylicz zajmuje się biologią molekularną białek szoku termicznego i ich rolą w transformacji nowotworowej. Wyizolował pierwsze białka szoku termicznego i wykazał ich aktywność w replikacji DNA. Wraz ze swoimi współpracownikami wykazał, że białka szoku termicznego biorą udział w ochronie innych białek, dysocjacji oligomerów i agregatów białkowych, w proteolizie, a także w utrzymaniu aktywności czynników zapobiegających powstawaniu nowotworów. Jest autorem blisko 80 eksperymentalnych prac naukowych szeroko cytowanych w literaturze światowej.

 

 


 
 
Partner strategiczny:


Partner:


Sponsorzy:
images/sponsorzy/asecco.png
images/sponsorzy/k2.png
images/sponsorzy/orlen.png
images/sponsorzy/pgnig.png
images/sponsorzy/pko.png
images/sponsorzy/tauron.png

Partnerzy Instytucjonalni:
images/partnerzy/ZBPlogo.jpg
images/partnerzy/inst.jpg
images/partnerzy/parp_logo.jpg
images/partnerzy/up.jpg
images/partnerzy/lem.gif
images/partnerzy/logo_pan.gif
images/partnerzy/wsei_logo.gif
images/partnerzy/ncbir-100.png


Oficjalny Przewoźnik Kongresu:


Oficjalny Hotel Kongresu:


Partnerzy medialni:
Copyright © Krajowa Izba Gospodarcza 2011