Kongres Innowacyjnej Gospodarki KIG Kongres Innowacyjnej Gospodarki 2011
Relacja

Honorowy Patronat Prezydenta
Rzeczypospolitej Polskiej
Bronisława Komorowskiego

Prezydent.pl

Młodzi Innowaycjni


Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera - najświeższe informacje o Kongresie prosto do Twojej skrzynki!Nagroda Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej INNOVATICA


Nagroda Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej za osiągnięcia w dziedzinie innowacji w polskiej gospodarce przyznawana jest w następujących kategoriach:

  • Innowacyjnej firmy / uczelni / organizacji,
  • innowacyjnego rozwiązania,
  • osobistości innowacyjnej.

altOceny zgłoszonych wniosków dokonuje Kapituła powołana przez Prezesa KIG p. Andrzeja Arendarskiego, ona również decyduje o przyznaniu nagród.

Wnioski o przyznanie nagród mają prawo zgłosić organizacje członkowskie KIG oraz członkowie Kapituły.

Przy ocenie wniosków uwzględnione zostaną następujące kryteria:

  • Korzyści ekonomiczne wynikające z wdrożenia innowacji 50 pkt
  • Pozycja konkurencyjna w kraju i na świecie wynikająca z wdrożenia innowacji 20 pkt
  • Forma zabezpieczenia własności intelektualnej 20 pkt
  • Korzyści dla środowiska wynikające z wdrożenia innowacji 10 pkt
Lista nagrodzonych Nagrodą Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej w dziedzinie innowacji „INNOVATICA” 2011:

W kategorii „Innowacyjny produkt”
Niskoemisyjny autobus miejski z szeregowym napędem hybrydowym
Nagrodzony – Politechnika Poznańska wraz z Solaris Bus & Coach S.A.

Projekt wykonany przez Politechnikę Poznańską dla firmy SOLARIS Bus & Coach. W ramach projektu przewiduje się zaprojektowanie, wykonanie i przebadanie nowego modelu autobusu miejskiego z szeregowym napędem hybrydowym. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwoli na oszczędność kosztów eksploatacji – mniejsze zużycie paliwa, odzyskanie energii kinetycznej z hamowania, niższą emisję spalin. Realizacja projektu pozwoli firmie SOLARIS utrzymać pozycję lidera w branży producentów autobusów miejskich dając również dużą pewność sukcesu komercyjnego.

Jest to wzorcowy przykład współpracy nauki i przemysłu zapewniający sukces obu partnerom.

W kategorii „Innowacyjna usługa”
Paczkomaty  24/7 –  innowacyjny system obsługi klientów – odbiorców i nadawców przesyłek.
Nagrodzony –  InPost Paczkomaty Sp. z. o.o.


Paczkomaty 24/7 to nowoczesny system skrytek pocztowych, służący do nadawania i odbierania przesyłek czynny i dostępny 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Dzięki temu rozwiązaniu znikają ograniczenia towarzyszące usłudze kurierskiej - konieczność kontaktu z kurierem,  określony czas pracy poczty czy kuriera. Usługa oparta jest na autorskim koncepcie biznesowym i technologicznym oraz własnych rozwiązaniach teleinformatycznych. Do sfinansowania wdrożenia umiejętnie wykorzystano możliwości jakie daje PO IG. Jest duża szansa na ekspansję zagraniczną.
Innowacyjność, która może istotnie wpłynąć na poprawę jakości życia ludzi a także znacznie zwiększyć możliwości obrotu towarowego.

W kategorii „Innowacyjne rozwiązanie”
Kampania MOVE YOUR IMAGINATION promująca Polskę na rynku niemieckim
Nagrodzony –  Polska Organizacja Turystyczna

Kampania promocji Polski na arenie międzynarodowej jako atrakcyjnej destynacji turystycznej poprzez przedstawienie Polski jako kraju, który stawia na młodość i kreatywność charakteryzujące się niezwykłą różnorodnością kulturową i przyrodniczą. Polska nie mówiła o tym wprost. Każdy odbiorca kampanii został zaproszony do samodzielnego odkrywania niezwykłej atrakcyjności naszego kraju. Polska zaprezentowana została poprzez animację, taniec współczesny, zabawę interaktywną nie używając żadnego tradycyjnego narzędzia.
Dzięki innowacyjnemu pomysłami i formie Polska Organizacja Turystyczna dotarła do milionów odbiorców z przekazem, który istotnie wzmacnia konkurencyjnej pozycji Polski na rynku.

W kategorii innowacyjnej firmy / uczelni / instytucji
Nagrodzony – Akademia Leona Koźmińskiego
Najlepsza niepubliczna uczelnie wyższa w Polsce. Jako jedyna w Europie Środkowo-Wschodniej posiada najbardziej prestiżową europejską  akredytację EQUIS  (European Quality Improvement System), posiada również akredytację AMBA (Association of MBAs), którą może się poszczycić tylko 140 najlepszych szkół biznesu na świecie. Uczelnia zapewnia studentom wolny dostęp do Internetu na całym swoim obszarze, w pełni zinformatyzowała obsługę studentów w systemie „Wirtualna Uczelnia”.

W kategorii „Innowacyjna Osobowość”
Nagrodzony – Prof. dr hab. Inż. Józef Suchy
Wybitny naukowiec,  światowej klasy autorytet w dziedzinie odlewnictwa a szczególnie zastosowań informatyki w pracach badawczych i projektowaniu, wiceprezes FSNT-NOT. Jest inicjatorem powołania Centrum Innowacyjności NOT, które od 2001 roku realizuje obsługę innowacyjnych projektów celowych dla małych i średnich przedsiębiorstw finansowanych z budżetu państwa.
Projekty celowe uznane są za najbardziej efektywną formę wykorzystania środków publicznych na innowacje w przedsiębiorstwach.

Nagroda specjalna
Michał Boni
Minister – członek Rady Ministrów i przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Jako jedyny członek rządu, powołał zespół, który nie wdając się w bieżący spór polityczny, tworzy wizję przyszłej Polski. Za wizjonerstwo zawarte w Raporcie „Polska 2030. Wyzwania rozwojowe"

 

 
Partner strategiczny:


Partner:


Sponsorzy:
images/sponsorzy/asecco.png
images/sponsorzy/k2.png
images/sponsorzy/orlen.png
images/sponsorzy/pgnig.png
images/sponsorzy/pko.png
images/sponsorzy/tauron.png

Partnerzy Instytucjonalni:
images/partnerzy/ZBPlogo.jpg
images/partnerzy/inst.jpg
images/partnerzy/parp_logo.jpg
images/partnerzy/up.jpg
images/partnerzy/lem.gif
images/partnerzy/logo_pan.gif
images/partnerzy/wsei_logo.gif
images/partnerzy/ncbir-100.png


Oficjalny Przewoźnik Kongresu:


Oficjalny Hotel Kongresu:


Partnerzy medialni:
Copyright © Krajowa Izba Gospodarcza 2011